Hea uudis suhteoskuste puhul on see, et need kõik on arendatavad. Küsimustiku täitmise tulemusena said teada, milliste suhteoskuste harjutamisega võiksid alustada, et enam lähedust ja armastust oma elus tunda. Harjutamiseks tee iga oskusega läbi järgmised sammud:

I Loo uus toetav uskumus. Mõtle milline Sinu hirm või hoiak on piiranud selle oskuse kasutamist. Seejärel otsusta, milline uus toetav hoiak aitaks Sul antud oskust harjutada. Näiteks, kui Sul on raske rääkida partnerile kõigist oma ootustest ja soovidest, võib selle taga olla hirm, et Sa pole piisavalt väärtuslik ja Sinu tõeline olemus partnerile ei meeldi. Sellise uskumusega koos on enda siira avamise harjutamine keeruline. Mida peaksid enda kohta teadma, et oleksid valmis kõigist oma soovidest ja vajadustest kaaslasele rääkima? Näiteks, kui teaksid kindlalt, et Sinu isikupära on imetlusväärne ja just sellepärast Su partner Sind armastabki, kas siis oleksid valmis ennast avama? Kui jah, siis see ongi Sinu uus toetav uskumus. Korda seda endale iga päev!

Siin on toodud 10 näidet toetavatest uskumustest, mis suhteoskuste harjutamisel suureks abiks on:

  1. Mulle meeldib omada eesmärke ja mitte sõltuda tulemustest. Ma tean, mida  ma elult ootan ja ma tegutsen teadlikult selleks, et oma soovid täide viia. Kuna ma usun siiralt, et suudan oma soovid täita, olen ma kannatlik ning naudin teekonda, muretsemata pidevalt sellepärast kas ja kui kiiresti ma kohale jõuan.
  2. Ma elan tänases päevas. Minu tähelepanu on suunatud käesoleva hetke nautimisele, ma ei ela minevikus, pahandades juba toimunud sündmuste peale ega tulevikus, muretsedes asjade pärast, mis võivad juhtuda.
  3. Ma armastan, usaldan ja aktsepteerin iseennast sellisena nagu ma olen. Ma käitun iseendaga sama hästi, kui soovin, et teised seda teevad. Teen alati seda, mis on minu jaoks parim ja mis sobib enam minu soovide ja vajadustega.
  4. Ma keskendun suhtlemisele ja tutvuste loomisele, mitte partneri leidmisele.  Kui soovin endale kaaslast leida, siis üritustele minnes on minu eesmärk harjutada suhtlemisoskusi ja leida uusi tuttavaid, nii ei pea ma pettuma, kui üritusel sobivat kaaslast ei kohanud. Selliselt hoian oma motivatsiooni kõrge ja lihvin oma suhtlemisoskused heaks, mis omakorda suurendab minu võimalusi sobiva partneri leidmisel.
  5. Ma olen täielikult siiras – olen aus nii iseenda kui teiste vastu, käitun vastavalt oma väärtustele, minu teod on kooskõlas minu mõtete ja sõnadega. Ma väärtustan iseennast ja oma mõtteid ning julgen teistele öelda, mida arvan ja soovin. See muudab mu isikupäraseks  ja atraktiivseks ning tõmbab ligi minu jaoks sobivaid inimesi.
  6. Ma elan oma elu teadlikult - teen valikuid, mis toetavad minu eesmärke. Ma tean miks ma midagi teen ning tunnen, et liigun oma soovidele pidevalt lähemale.
  7. Ma julgen riskida, oma hirme ületada ja mugavustsoonist väljuda selleks, et oma eesmärke saavutada. Tean, et parimad võimalused asuvad väljaspool minu mugavustsooni ning soovin neid võimalusi kasutada. Samuti mõistan, et harjutades minu mugavustsooni piirid laienevad.
  8. Ma eeldan alati head. Igast olukorrast, ettevõtmisest ja inimesest ootan vaid head, nii hoian oma mõttelaadi positiivse ja panen külgetõmbeseaduse enda heaks tööle.
  9. Ma vastutan oma tulemuste eest, võttes ise initsiatiivi nii suhetes kui elus üldse. Ma mõistan, et loon oma elu ise, näen selles suurepärast võimalust hoida  kõike, mis mulle meeldib ja muuta seda, mis mulle ei meeldi.
  10. Ma ei võta isiklikult seda, mida teised minust arvavad ja minu kohta ütlevad. Aktsepteerin ja väärtustan ennast sellisena nagu ma olen, ei lase ma ennast mõjutada, kui keegi minu kohta midagi negatiivset ütleb. See on vaid tema arvamus, mis on kujundatud tema kogemuste ja hoiakute poolt.

II Hakka suhteoskust teadlikult harjutama.  Kui oled paarisuhtes, anna ka partnerile teada, millist suhteoskust Sa harjutad, et ta saaks Sind toetada ja edusammude eest tunnustada. Kui oled hetkel vallaline, saad suhteoskusi sõprade-tuttavatega harjutada. Seda paremini oled Sa heaks paarisuhteks valmis, kui oma õige kaaslasega kohtud.

Mõtle, kuidas Sa antud suhteoskust igapäevaelus harjutada saad ja hakka pihta! Näiteks, kui soovid harjutada oskust oma soovidest ja vajadustest siiralt rääkida, mõtle partneriga/sõbraga suheldes alati sellele, mida Sina tunned ja soovid ning räägi sellest talle. Kui tunned hirmu, korda oma uut toetavat uskumust. Palu partneril/sõpradel endale edusammude kohta tagasisidet anda ja pööra ka ise tähelepanu sellele, kuidas uue oskuse kasutamine suhet mõjutab. Loodetavasti näed kiiresti väikesi positiivseid muutusi ja saad sellest innustust juurde. 

Pea meeles, et Sa oled väärt armastust ja lähedust, mida uued uskumused ja suhteoskused Sinu ellu aitavad tuua!